Paweł Mlicki, PhD

Jestem psychologiem społecznym, pracuję jako mediator w sprawach gospodarczych, konsultant organizacyjny i wykładowca zajmując się m. in. etyką zawodową i działaniami antykorupcyjnymi, zarządzaniem zmianą, optymalizacją planowania czasu pracy i współpracą międzynarodową w ramach Unii Europejskiej.

Po kilkunastu latach pracy naukowej i dydaktycznej na uniwersytetach w Polsce i Holandii kontynuowałem karierę jako doradca holenderskiej policji i Ministerstwa Sprawiedliwości w obszarze międzynarodowej współpracy w zwalczaniu ciężkiej, zorganizowanej przestępczości. W ramach tej pracy byłem między innymi odpowiedzialny za wdrożenie dwóch dużych europejskich projektów w Polsce, a jako short term expert brałem udział w realizacji szeregu projektów w innych krajach Europy Środkowej. Kwestie bezpieczeństwa wewnętrznego, rozwoju instytucjonalnego oraz etyki zawodowej pracowników instytucji publicznych były ważnym tematem tych działań.

Ostatnie osiem lat pracowałem jako zastępca dyrektora w polskiej filii Dehora Consultancy Group, holenderskiej organizacji specjalizującej się w optymalizacji planowania korporacyjnego czasu pracy.

Od wielu lat współpracuję jako wykładowca z European Institute of Public Administration w Maastricht i z École nationale d'administration w Strasburgu.


Byłem członkiem Rad Nadzorczych firm Job Net oraz PZU NFI Management. Obecnie jestem członkiem Rady Nadzorczej Smart Venture S.A. oraz członkiem Zarządu Niderlandzko-Polskiej Izby Gospodarczej.
Porozumiewam się w języku polskim, niderlandzkim, angielskim i niemieckim.
Interesuje się fizyką, trenuję Krav Maga, a wakacje spędzam najchętniej w naturze - żeglując, jeżdżąc konno i na nartach.
Mam polskie i holenderskie obywatelstwo.

Do góry